Eva ja Adam viimeiset pyjamabileet, Måns Gahrton ja Johan Unenge

Eva ja Adam olivat todella hyviä ystäviä. Heillä oli hauskaa kahdestaan. Eva ja Adam olivat myös samalla luokalla. He olivat tunteneet toisensa pitkään. Eräänä päivänä Adamin perhe lähtee Tukholmaan. Tukholmassa he käyvät esimerkiksi tivolissa. Tukholmassa Adamin isälle ehdotetaan töitä Ruotsin televisiosta. Mikäli Adamin isä haluaisi lähettää hakemuksen televisio töihin ja hakemus hyväksyttäisiin joutuisi koko Adamin perhe muuttamaan Tukholmaan. Sitten Adam joutuisi muuttamaan pois rakkaan Evansa luota Suomesta. Adam ei todellakaan haluaisi muuttaa Tukholmaan. Kun Adam kerran tulee koulusta kotiin kertoo isä lähettäneensä hakemuksen. Muutto Alkaa jo varmistua kun hakemus hyväksytään. Adam päättää järjestää viimeiset pyjamabileet ennen kuin muuttaa Suomesta pois. Bileisiin hän päättää kutsua luokkakavereitaan.

Pidin kirjasta koska mielestäni kirja oli vähän jännittävä ja siinä oli upea juoni. Suosittelen kirjaa niille jotka tykkäävät lukea jännittäviä kirjoja.

Julia Keijama, 4E