Puistolanraitin makea voitto kolmiottelussa 2016!

Salibandyjoukkue
Salibandyjoukkue 2016

Koska koulujen urheiluturnaukset ovat koulujen kululeikkauksien takia peruttu

Puistolan peruskoulu haastoi tänä keväänä Puistolanraitin ala- asteen kolmiotteluun, jossa kilpailtiin koripallossa, futsalissa ja salibandyssa. Ensimmäiseksi kilpailtiin koripallossa, jossa Raitti oli parempi luvuin 19-25. Seuraavana lajina oli futsal, jossa Raitti varmisti voittonsa 2-9. Viimeisenä muttei vähäisimpänä pelattiin salibandya, jossa ei enää ollut panosta sillä, Raitti oli varmistanut voittonsa, ja pelissä pelattiin ennen kaikkea kunniasta. Paineista vapaa Raitti otti salibandynkin valtikan itselleen, ja viimeinen ottelu päättyi taipui salibandyssä Raitille 1-5.

Tästä kaikesta lopputuloksena Raitti otti puhtaan voiton kolmiottelussa 0-3. Upeaa Raitti!