5E leirikoulu Kisakeskuksessa 6. – 8.9.2016

Kisakeskuksen arviointi

Kisakeskus oli mukava paikka.  Se oli rauhallinen paikka joka on luonnossa.

Joka päivä oli hyvää ruokaa. Siellä oli perusruokatila. Iltapalat ja aamupalat olivat tosi hyviä. Ruokailuajat olivat jollain ruuilla liian pitkiä.

Uimapaikka oli hyvä ja turvallinen. Hyppytorni, laituri ja siellä oli myös hiekkaranta.  Se oli turvallinen koska siinä voi uida minkä ikäinen tahansa. Saunat olivat isot koska niistä pääsi nopeasti uimaan.

Huoneet olivat hyvät. Huoneissa oli hyvät sängyt ja huoneet olivat tilavat. Huono puoli oli että huoneissa piti pedata itse sängyt.

Ohjelmat olivat kivoja ja myös hauskoja. Frisbee-golf oli monipuolinen. Melonta ja seinäkiipeily olivat kivoja. Sulkapallo oli kivaa koska sai itse päättää miten pelaa sulkapalloa. Leiriolympialaiset oli kivat koska sai kisata muita luokkalaisia vastaan. Ryhmätoiminta tehtävät olivat hyviä koska kaikki saivat tehdä yhdessä tehtäviä.

Kota oli mukava paikka. Koska siellä sai paistaa makkaraa ja syödä karkkia. Leikimme kodan pihalla leikkejä mm. Sokkoa illalla.

Ohjaajat olivat hyviä koska he auttoivat  kun joku tarvitsi apua. He olivat myös kivoja.